1 2 3 4 5

Obserwatorzy

19 czerwca 2012

Testujemy wodę źródlaną BABY ZDRÓJ

Woda - Jest niezbędna w podtrzymywaniu wszystkich procesów biologicznych, bierze udział w procesie wchłaniania pożywienia z jelit i odżywianiu komórek. Podczas trawienia pokarmy doprowadzane są do stanu umożliwiającego ich rozpuszczenie w wodzie i rozłożone na drobne cząstki przenikają przez ścianki jelit do krwi i płynu śródkomórkowego, a stamtąd do komórek. Bierze udział we wszystkich reakcjach biochemicznych, zwilża błony śluzowe, gałkę oczną i zapewnia ruchliwość stawów. Dorosły człowiek jest w stanie przeżyć bez jedzenia ponad miesiąc lecz bez wody zaledwie kilka dni. Niedostateczna jej podaż doprowadza do szybkiego odwodnienia organizmu - niedobór wody wynoszący około 10% masy ciała powoduje niewydolność fizyczną i psychiczną, a utrata 20% może doprowadzić do śmierci.

Woda jest sensem życia – to fakt,

Przeczytajmy to stwierdzenie od tyłu, trochę źle stylistycznie ale to wszystko ma swój sens.  

 

 A czy wiecie, że dziecko potrzebuje 500 szklanek wody, aby urosnąć o 2 centymetry?? ;)

 

Takie ciekawostki tak na wstępie, 

tematem dzisiejszego posta jest godna polecenia, woda BABY ZDRÓJ...

 

Jest to niskosodowa i niskozmineralizowana jedyna w swoim rodzaju woda dla mam w ciąży, niemowląt, kobiet karmiących, dla dzieci jak również dla osób, które wymagają diety niskosodowej. Od pierwszego wejrzenia urzekła mnie różowiutka butelka o oryginalnym bajkowym wyglądzie. 

 

 

Producent zapewnia, iż „Woda BABY ZDRÓJ jest czerpana z jednego źródła o pierwotnej czystości i stałym składzie mikroelementów. Nie jest pod żadnym względem modyfikowana, uszlachetniana, poddawana procesom osmozy, czy ozonowania. BABY ZDRÓJ nie  posiada w swoim składzie żadnych substancji uznanych za szkodliwe nawet w minimalnych ilościach.” 

Przede wszystkim zapewnia, "że butelki, które przechowują wodę są wolne od BPA, który może być przyczyną wielu chorób. Do każdej dostawy jest dołączony certyfikat jakości potwierdzający, że preforma spełnia wszelkie normy polskie, europejskie, USA oraz Państw Zatoki Perskiej, do których jest eksportowana woda Baby Zdrój. Jakość gotowych butelek została dodatkowo potwierdzona badaniami w akredytowanym laboratorium Państwowej Inspekcji Sanitarnej oraz w laboratoriach państw, do których trafia nasza woda."

 więcej przydatnych informacji można znaleźć na stronie producenta BABY ZDRÓJ

 Moje spostrzeżenia:  Moja woda w kranie nie nadaje się do spożycia bez gotowania, ponadto ma niemiły zapach a do tego kamienia i chloru od groma (!!!)

Własnie Zastanawiałam się nad kupnem filtra do wody a Baby Zdrój spadła mi jak grom z nieba ;)

Woda ta posiada znacznie mniejsze ilości minerałów, niż inne wody mineralne, a skąd mamy wiedzieć czy podając te „inne” nie obciążamy naszych nerek jak i nerek naszych maluchów??

 

Skład Baby Zdrój (mg/l): 

Suma składników mineralnych: 216,22 mg/l

 

Składniki główne
Wpływ na organizm

Wodorowęglany (HCO3-)

Pomagają utrzymać równowagę kwasową w żołądku i jelitach, przyspieszają trawienie

Siarczany (SO42-)

Siarka ma bardzo duże znaczenie w poprawnym funkcjonowaniu komórek, wchodzi również w skład wielu enzymów

Chlorki (Cl-)

Razem z sodem (Na+) Cl- utrzymuje prawidłowe ciśnienie osmotyczne w komórkach. Jako składnik kwasów trawiennych w żołądku odgrywa istotną rolę w procesach trawiennych

Sód (Na+)

Sód jest niezbędny do wymiany wody pomiędzy komórkami a substancją międzykomórkową. Jest również bardzo ważny w pracy mięśni – umożliwia ich skurcze

Potas (K+)

Potas jest konieczny do regulacji poziomu wody w komórkach. Reguluje ciśnienie osmotyczne. Potas jest również odpowiedzialny za przesyłanie impulsów nerwowych oraz za skurcze mięśni

Wapń (Ca2+)

Wapń bierze udział w budowaniu kości oraz zębów. Niedobór wapnia może powodować osteoporozę. Wpływa na pracę mięśni i przesyłanie sygnałów nerwowych, na koagulację krwi oraz reguluje pracę serca

Jod (J-)

Jod jest niezbędny w prawidłowym rozwoju wszystkich komórek organizmu, w szczególności w rozwoju psychofizycznym u dzieci

Selen (Se2+)

Selen jest niezbędny w prawidłowym rozwoju płodu, głównie układu nerwowego i odpornościowego

Magnez (Mg2+)

Magnez jest istotny w budowie kości oraz komórek, zwłaszcza komórek mięśni. Pomaga zachować równowagę systemu nerwowego i uczestniczy w budowie wielu enzymów.

 

Oczywiście składniki mineralne w optymalnych ilościach mają taki wpływ jak powyżej. Nie wiadomo do końca jaki wpływ ma nadmiar składników na nasze organizmy.

 

Baby Zdrój jest „mięciutka”, gdy ją piłam wydawało mi się że jest słodka, ale to pewnie tylko moje odczucie, ponieważ moja woda się nie nadaje do degustacji. Sama próbowałam Baby Zdrój jest bardzo dobra. 

Mojemu synkowi podawałam ją przegotowaną razem z kaszką jak i bez przegotowywania – karmię piersią, lecz dodatkowo dopajam mojego malucha, bywało cieplej i pragnienie i zapotrzebowanie na płyny jest większe. Zauważyłam też, że i jego bóle brzucha minęły.

Malutkim minusikiem dla mnie jest to, że nie ma na butelce informacji, że samą wodę należy spożyć do 72h po otwarciu butelki, dopiero na stronie producenta o tym się dowiedziałam.

Proponowałabym wprowadzić do produkcji mniejsze butelki niż 3litrowe, jeśli termin do spożycia wynosi 72h, ja na przykład podając mojemu synkowi tylko do kaszki, nie zużyłabym jej w przeciągu 3 dni. Dobrze, że idzie na zmarnowanie - można ją po tym terminie przegotować i dalej służy małemu brzuszkowi :)


Dostępność produktu można sprawdzić również na stronie BABY ZDRÓJ

Zapraszam również do polubienia strony na Facebooku, naprawdę warto! ;)

Woda godna polecenia - ja na pewno o niej nie zapomnę ;) i mam zamiar zrobić jej spory zapas...


2 komentarze :

  1. Po 72h można dalej spożywać tylko trzeba przegotować. Jest taka informacja na stronie producenta

    OdpowiedzUsuń
  2. Moja mała córeczka piła dużo tej wody az do czasu... jedna z butelek zamiast wody zawierała mętny, śmierdzący siarkowodorem płyn. Po moim telefonie do firmy produkującej ową wodę, tylko pani z infolinii się zaniepokoiła i obiecała cyt. "interwencję z samego rana jak technicy przyjdą". Obiecała. Inne butelki z tej samej partii były niby ok, ale ... Zaniepokojony o jakość rekomendowanej wody zleciłem profesjonalnej firmie zbadanie próbki wody. Wymagania mikrobiologiczne, jakim powinna odpowiadać woda wprowadzana do jednostkowych opakowań mówią że ogólna liczba mikroorganizmów w 22±2°C po72h wynosi 100 a w próbce było ponad 300 BAKTERII. Może trafiłem na złą partię, może sposób przechowywania przez hurtownię, sklep ect., ect. był niezgodny ze wskazaniami producenta... Może. ???

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za zostawienie po sobie śladu na moim blogu.
Obiecuję odpowiednio się odwdzięczyć za zamieszczony komentarz.
Zapraszam również do dodania mnie do obserwowanych oraz polubienia Fanpega OnlyYou na Facebooku.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...