1 2 3 4 5

Obserwatorzy

13 sierpnia 2012

Wideo sponsorowane: Domestos & UNICEF – Tańcz i bądź szczęśliwy - Pomoc dla obszarów dotkniętych problemem złych warunków sanitarnych. 

 

Kochani dzisiaj chciałabym poruszyć bardzo ważną kwestię. Otóż nie wiem czy wiecie, ale dostęp do urządzeń sanitarnych w obecnych czasach jest luksusem, na który nie każdy może sobie pozwolić… Jedna piąta światowej populacji (aż 37%), czyli około 2 miliardy 600 milionów ludzi takiego komfortu nie posiada. Oznacza to, że zaspokajanie potrzeb fizjologicznych odbywa się na wolnym powietrzu obok ich miejsc egzystowania. Przez złe nawyki sanitarne i brak dostępu do czystej wody ludzie ci narażeni są na zatrucia pokarmowe i biegunki, które każdego dnia doprowadzają do śmierci tysięcy małych dzieci… 

 


 

 

Tylko poprawa tych warunków połączona z edukacją może poprawić byt ludzi. Z tego powodu UNICEF, Domestos oraz fundacja Unilever wspólnymi siłami postanowili poprawić dostęp do podstawowych  warunków sanitarnych setkom tysięcy ludzi poprzez stworzenie programu Community Approaches to Total Sanitation zwany w skrócie - CATS.

Jego celem stała się promocja zmiany zachowań, która może poprawić stan zdrowia, bytu a także świadomość zmiany warunków sanitarnych na lepsze, aby zminimalizować proces rozprzestrzeniania się chorób a tym samym wspomóc cierpiące dzieci.  

Program ten działa już obecnie w 50 krajach na całym globie i do tej pory poprawił życie prawie 14 milionom ludzi, a jego realizację wspiera cały czas Domestos. Otóż 5% zysku ze sprzedaży specjalnie oznaczonych butelek środków chemicznych wskazanej marki w wybranych krajach, tj.: w Polsce, Wietnamie, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Arabii Saudyjskiej i Zjednoczonych Emiratach Arabskich przeznaczone jest  na programy UNICEF-u CATS w Sudanie Południowym i Wietnamie.

Partnerstwo Domestos-u, Fundacji Unilever oraz UNICEF-u przyczyni się do poprawy dostępu do podstawowych urządzeń sanitarnych w krajach, gdzie sytuacja ta jest najbardziej krytyczna, czyli: Ghana Gambia, Filipiny, Nigeria, Nikaragua, Pakistan, Sudan, Sudan Południowy oraz Wietnam. A to wszystko po to by pomóc ponad miliardowi ludzi i poprawić ich dobrobyt oraz warunki zdrowotne.


Ty też możesz przyczynić się do zachowania  zdrowia, godności i ochrony tych biednych dzieci. Twój niewielki wkład może doprowadzić do poprawy warunków  higienicznych ludzi będących w potrzebie.

Możesz pomóc:

 

 • Oglądając film poniżej

 


 • Pokazując swoje wsparcie na portalu społecznościowym Twibbon  oraz na swoim profilu na Facebooku

 • Kupując specjalnie oznaczone butelki Domestosa

 • Wspierając finansowo światowy program UNICEF poprawy dostępu do podstawowych urządzeń sanitarnych

 


Artykuł sponsorowany przez Domestos
 

4 komentarze :

 1. Odpowiedzi
  1. Super, im nas więcej tym lepiej dla tych biednych dzieciaków...;)

   Usuń
 2. Ciesze się, że tak znane marki, jak właśnie Domestos włączają się do akcji, które mogą pomóc uboższym. Zawsze staram się wspierać takie akcje poprzez zakup takich produktów :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chociaż w taki sposób możemy pomóc najbiedniejszym :)

   Usuń

Dziękuję za zostawienie po sobie śladu na moim blogu.
Obiecuję odpowiednio się odwdzięczyć za zamieszczony komentarz.
Zapraszam również do dodania mnie do obserwowanych oraz polubienia Fanpega OnlyYou na Facebooku.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...