1 2 3 4 5

Obserwatorzy

16 grudnia 2012

Płyn do mycia smoczków i buelek NUK - opinia


W ramach współpracy z niemiecką firmą NUK otrzymałam do testowania 2 próbki Płynu do mycia butelek i smoczków dla niemowląt.  


Produkt ten został stworzony z myślą o myciu artykułów dla niemowląt, których organizm jest niezwykle czuły na obecność bakterii czy drobnoustrojów. Dlatego też receptura płynu oparta jest na łagodnych składnikach, których enzymy skutecznie usuwają zabrudzenia pozostałe z resztek pokarmów. Nadaje się do mycia butelek, smoczków, kubeczków, sztućców, części laktatora a nawet zabawek. Ja stosowałam go również do mycia szczoteczki do zębów naszego Igorka.

Skład produktu:
Anionowe środki powierzchniowo czynne (<5%)/ anionische Tenside, bezjonowe środki powierzchniwo czynne/ nichtionische Tenside, Enzyme, Sodium Formate, Potassium Sorbate

Według producenta:
  • Składniki na bazie naturalnej
  • Substancje biologiczne łatwo ulegające rozkładowi
  • ph naturalne dla skóry
  • nie zawiera alergenów, składników barwiących oraz zapachowych
  • testowany dermatologicznie

Moje spostrzeżenia:
  • Bezbarwny płyn pozbawiony zapachu świetnie czyści butelki z resztek pokarmu (po pozostawieniu na jakiś czas zabrudzonej butelki z płynem i ciepłą wodą i spłukaniu pod bieżącą letnią wodą zauważyłam, że butelka była idealnie czysta)
  • Nie powoduje alergii u dziecka
  • Jest bezpieczny i uniwersalny
  • Nadaje się do mycia zabawek, smoczków oraz innych przedmiotów 

Podsumowanie:


Płyn do mycia butelek i  smoczków dla niemowląt NUK idealnie się sprawdza w czyszczeniu powierzchni zabawek, części laktatora, sterylizatora. Wiadome jest, że do 6miesiąca życia dziecka należy zadbać szczególnie o higienę przedmiotów, które maluszek umieszcza w buzi, czyli wszelkich zabawek, smoczków itd. Bakterie, które „buszują” po powierzchni tych elementów mogą wywołać tragiczne w skutkach problemy trawienne oraz wystąpienie pleśniawek w jamie ustnej.  Najlepszym sposobem do pozbycia się ich jest użycie specjalnych płynów do mycia jak i sterylizacja.

Na pewno tańszym środkiem czyszczącym do mycia artykułów niemowlęcych jest zwykły „kuchcik”, ale musimy pamiętać, że w składzie zawiera on substancje, które mogą uczulać dziecko, a w najgorszym przypadku spowodować biegunkę.

Polecam płyn do mycia butelek i smoczków NUK.

Więcej informacji na temat tego jak i innych produktów NUK znajdziecie na stronie producenta.

Zapraszam.

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Dziękuję za zostawienie po sobie śladu na moim blogu.
Obiecuję odpowiednio się odwdzięczyć za zamieszczony komentarz.
Zapraszam również do dodania mnie do obserwowanych oraz polubienia Fanpega OnlyYou na Facebooku.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...