1 2 3 4 5

Obserwatorzy

19 stycznia 2013

Co mają ze sobą wspólnego "Smoothie i Marwit"?

Smoothie potocznie oznacza spryciarza, ale to również gęsty, gładki, owocowy napój przygotowywany z rozmaitych soków, miąższu lub kawałków owoców -zmiksowanych, często z dodatkiem kruszonego  lodu. Zazwyczaj bazą tej owocowej gęstej masy jest miąższ z bananów. Natomiast w drugiej wersji do mieszanki owocowej dodajemy mleko lub jogurt. Ta druga wersja przypomina klasyczne milkshaki, z taką różnicą, że do milkshaków dodawane są lody, a do smoothies kruszony lód. Smoothies mogą być kwaśne, słodkie, orzeźwiające, odżywiające, oczyszczające.

Pomysł na pierwszy tego typu napój zrodził się w Stanach Zjednoczonych, w latach 60. XX w. Przepis na smoothie był zgodny z nowym trendem – zdrowego odżywiania się i popularności żywności makrobiotycznej. Egzotyczne owoce i niektóre receptury na aromatyczne egzotyczne soki i mieszanki owocowe sprowadzane były prosto z Brazylii.

 

Pierwszy smoothie był przygotowany na bazie bananów - bardzo smaczny i niezwykle sycący. Od tego "wzorcowego" napoju zaczęła się przygoda z coraz to innymi, czasem bardzo dziwnymi smakami smoothies. Z czasem do czystej owocowej mieszanki zmiksowanej z lodem dodawano zmrożone mleko lub jogurt. Natomiast prawdziwym przełomem stały się lata 90., kiedy to moda na zdrowy styl życia opanowała Amerykę, a smoothies stały się niemalże sztandarowym napojem. Zaczęto dodawać do nich rozmaite składniki, które w danym czasie uznane były za zdrowe. Nastała prawdziwa moda na ten napój, a firmy oraz bary serwujące smoothies zarabiały bajońskie sumy na jego sprzedaży. W USA powstała nawet organizacja nosząca nazwę, The Juice and Smoothie Association, która propaguje smoothies i rozpowszechnia informacje o tym napoju. Stowarzyszenie posiada także swój własny ranking smoothies pozwalający klientom ocenić właściwości danego rodzaju smoothies.

Dziś  Smoothie to nie tylko "moda na zdrowie", nie tylko zwykły napój o wspaniałym smaku, ale także wyśmienita zabawa.

A ja polecam Smoothie o bananowo-truskawkowo-pomarańczowym smaku z lekką nutką limonki, który często przygotowuję w lato :)

Przepis na Smoothie jest bardzo prosty – kawałki owoców umieszczamy w blenderze i miksujemy razem z wyciśniętym sokiem z limonki. Polecam, gdyż jest to niezwykle orzeźwiający napój.

 

Ale co ma wspólnego Smoothie i Matwit? 

Otóż Smoothie jest jednym z produktów firmy Marwit, który udało mi się zagarnąć w Konkursie Marwitu na Facebooku


Wielką pakę wypchaną po brzegi soczkami Smoothie, praktyczną torbą na zakupy oraz śliczną koszulką z logiem Marwitu w kolorze pomarańczowym wczoraj odebrałam z rąk kuriera.

 Zachęcam Was do wypróbowania Smoothie oraz zapraszam do śledzenia mojego bloga, niedługo pojawi się pyszna recenzja z testowania.


 


2 komentarze :

Dziękuję za zostawienie po sobie śladu na moim blogu.
Obiecuję odpowiednio się odwdzięczyć za zamieszczony komentarz.
Zapraszam również do dodania mnie do obserwowanych oraz polubienia Fanpega OnlyYou na Facebooku.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...