1 2 3 4 5

Obserwatorzy

10 kwietnia 2013

Stary termometr poszedł w odstawkę na rzecz Brother Max

 


Zwykła choroba,  przeziębienie, może się przytrafić każdemu. Najbardziej jednak jesteśmy narażeni na nie w okresie przejściowym pór roku. Pierwszą rzeczą, jaką robimy w domu po zauważeniu niepokojących objawów u bliskich, jest zmierzenie temperatury.
Pomiar ten może być zrealizowany na wiele sposobów. Może być bezpośredni (kontaktowy), realizowany poprzez kontakt czujnika (termometru) z ciałem oraz bezdotykowy (bezkontaktowy). Ten drugi jest nieco bardziej skomplikowany.  Tak czy owak, nie ważne w jaki sposób, rodzice niemowląt i małych dzieci wiedzą, że zmierzenie u nich temperatury  w czasie choroby to dopiero wyzwanie. Noworodek często wierci się, płacze, niecierpliwi; pomiar tradycyjnym termometrem trwa długo, chcielibyśmy badanie przyspieszyć co staje się bardzo stresujące zarówno dla dziecka, jak i dla rodziców. Pomiar termometrem w pupie maluszka również jest dla niego bardzo nieprzyjemnym doznaniem, często  nie udaje się w ogóle dokonać prawidłowego pomiaru i co wtedy?

W takich sytuacjach sprawdza się aparat, który sprawnie, szybko zmierzy i poda temperaturę ciała bez zbędnych ceregieli - przedstawiam Wam Termometr jednodotykowy cyfrowy na podczerwień firmy Brtother Max, który służy do mierzenia temperatury ciała jak i otoczenia.W ramach przemiłej współpracy, którą nawiązałam z firmą ABC Kid - oficjalnym dystrybutorem marki Brother Max w Polsce, otrzymałam do przetestowania oraz zostałam poproszona o wyrażenie swojej opinii o powyższym produkcie.

Na początku chciałabym zapoznać Was z dystrybutorem oraz marką Brother Max w szczególności dlatego, że produkty tej firmy są nowością na naszym rynku konsumenckim.
Firma ABC Kid powstała z myślą o naszych najmłodszych pociechach oraz ich rodzicach. Jejmisją jest tworzenie przemyślanych rozwiązań dla dzieci i rodziców, które ułatwią  życie i dają dużo wolnego czasu na wspólne, niezapomniane chwile, spędzane z dziećmi. Dzięki produktom wszystkie czynności związane z pielęgnacją i opieką nad niemowlęciem są łatwą, miłą przyjemnością.

ABC Kid wprowadza  na rynek polski innowacyjne marki produktów, bezpieczne dla dzieci
i środowiska. Sprzedawane i reprezentowane przez firmę marki światowe posiadają wszystkie wymagane certyfikaty oraz są zgodne z obowiązującymi normami prawa i bezpieczeństwa.

ABC Kid dysponuje między innymi produktami Brother Max, która jest stosunkowo młodą brytyjską marką specjalizującą się w stylowych, ergonomicznych, innowacyjnych produktach dla dzieci i niemowlaków – obejmujących ofertą krzesełka, śliniaki, zabawki do kąpieli, akcesoria do karmienia dziecka. Firma zajmuje drugie miejsce w Wielkiej Brytanii pod względem sprzedaży termometru cyfrowego. 

Produkty Brother Max oferują najwyższą jakość w przystępnej cenie. 

Sprzedawane w wielu sklepach w Wielkiej Brytanii, dostępne w 32 innych krajach, a od tego roku także w Polsce. 
Według producenta:


 • Zdobywca wielu nagród, termometr cyfrowy na podczerwień mierzy temperaturę ciała przez ucho, czoło oraz mierzy temperaturę otoczenia. 
 • Pomiaru dokonuje tylko w 1 sekundę.
 • Jednodotykowy (One-touch) termometr jest niesamowicie prosty w obsłudze, a przy tym niesamowicie dokładny w pomiarze temperatury do 0,1 stopnia
 • Termometr zapewnia elastyczność w użyciu dla całej rodziny, to do nas należy wybór, czy zmierzymy temperaturę przez ucho czy czoło. Jednocześnie możliwy jest pomiar temperatury otoczenia z dużo większą dokładnością niż robią to urządzenia typu baby monitors. 
  Tak jak wszystkie produkty Brother Max, ten wyjątkowy termometr powstał z inspiracji rodziny i jest po to, aby:
 • Zapewniać spokój ducha poprzez wiodącą na rynku dokładność pomiaru temperatury.  
 • Ułatwić życie przez to, że do używania termometru nie potrzeba wymiennych końcówek, a jest przy tym bardzo higieniczny.  
 • Oszczędzać czas poprzez pomiar temperatury tylko w 1 sekundę  
 • Oszczędzać pieniądze poprzez połączenie 3 funkcji w jednym urządzeniu.

Wymienne końcówki przy wielu termometrach sprawiają rodzicom wiele problemów. Należy je zawsze posiadać przy pomiarze temperatury, ponieważ bez nich termometr nie działa. Często końcówki są niewygodne dla najmłodszych. Ten produkt ma wbudowaną końcówkę, której się nie wymienia. 

Po każdym użyciu wystarczy ją tylko wyczyścić mokrą chusteczką dla dziecka lub inną, nasączoną np. alkoholem. 

Wyświetlacz termometru posiada podświetlenie, które automatycznie włącza się i wyłącza. Powoduje to oszczędność energii oraz wydłuża żywotność baterii.
Termometr działa na ogólnie dostępne baterie AAA. Na jednym komplecie baterii możemy wykonać przynajmniej 3000 pomiarów temperatury przez ucho lub czoło oraz przez przynajmniej 6 miesięcy mierzyć temperaturę otoczenia (stale włączony). 

Termometr posiada własny stojaczek, na którym może stać lub być przyczepiony do każdej powierzchni.

Termometr przy pomiarze temperatury ma wbudowany żyrokompas, czyli odczyt na ekranie zmienia się wraz ze zmianą kierunku (tak jak iPhone!).


Termometr doskonale sprawdza się w podróży, ponieważ w zestawie posiada stylowe, wytrzymałe etui. 


Termometr Brother Max jest produktem w 100% bezrtęciowym i jest certyfikowany jako produkt dla dzieci oraz produkt medyczny. 

Jest wolny od innych związków chemicznych wliczając w to bisfenol A (BpA), ftalany oraz PVC.


Złoty zwycięzca ubiegłorocznej nagrody jako najbardziej innowacyjny produkt roku: Mother & Baby Gold Award for Most Innovative Product, Oscar w branży produktów dla dzieci w Wielkiej Brytanii! • Opakowanie zawiera: Termometr cyfrowy • Stojak/podstawka • Etui • Baterie AAAMoje spostrzeżenia:
 • Termometr One-Touch 3w1 wykonany jest twardego tworzywa, posiada duży elektroniczny cyfrowy ekranik z podświetleniem służący do odczytu temperatury, gumowe przyciski, plastikową osłonkę wyświetlacza oraz miejsce na baterie z przykrywką • W zestawie do termometru dołączone jest praktyczne, niespotykane zamykane  etui, gdzie można umieścić termometr oraz stojaczek, który może ponadto służyć jako wieszaczek

 • Długość termometru 13cm, etui 14cm.
 • Działa na podczerwień
 • Służy do mierzenia temperatury ciała (czoło, ucho) oraz otoczenia
 • Wynik podaje w stopniach Celsjusza jak i w Skali Fahrenheita

 • Dokonuje pomiaru w ciągu 1 sekundy
 • Łatwy w utrzymaniu czystości
 • Ciekawy, niespotykany design
 • Łatwo nim zająć dziecko podczas badania
 • Bardzo dokładny w pomiarach
 • Praktyczny
 • Uniwersalny - nadaje się i dla dzieci i dla dorosłych
 • Całkowicie bezpieczny, nie sprawia dziecku bólu
 • Nie daje uczucia  dyskomfortu
 • Termometr zasilany jest 3 bateriami AAA
 • Termometr może być przechowywany w etiu, luzem, może wisieć na ścianie, stać w stojaczku

 • Posiada wbudowany żyrokompas, czyli odczyt temperatury zmienia się wraz ze zmianą położenia termometru - dokładnie jak w tabletach lub smartfonach

 • Doskonale sprawdza się w podróży - umieszczając w wytrzymałym etui, mamy pewność, że termometr nie ulegnie uszkodzeniu
 • Nie da się go zepsuć
 • Nie zawiera rtęci,m bisfenolu A, ftalanów, PCV

 • Jest certyfikowanym produktem medycznym
 • Cena: ok 219zł

Podsumowanie:
Jednodotykowy termometr cyfrowy 3w1 firmy Brother Max jest niesamowicie praktycznym jak i innowacyjnym produktem. Wyróżnia je niespotykany design, a przede wszystkim funkcjonalność.  

Wyglądem przypomina mi trochę czarodziejską różdżkę, bardzo bym chciała, ale nowej pary butów niestety mi nie wyczarował ;)  Po krótkiej chwili namysłu, stwierdzam jednak, że posiada magiczne właściwości - uspakaja każdego małego rozbójnika. Jego dość dziwny i niespotykany wygląd przykuwa uwagę każdego, bez znaczenia czy to maluch czy dorosły trzyma go w rękach. Zachwycił mnie i rozkochał w sobie od pierwszego użycia. Już Wam tłumaczę dlaczego, mój Igor - "chodząca destrukcja" niszczy wszystko co tylko napotka na swojej drodze. Jak to bywa w czasie choroby, Igor tym bardziej miewa gorszy humor i nie w sposób zmierzyć mu temperaturę. Termometr spod pachy momentalnie ląduje z wielkim impetem na podłodze, w pupie temperatury Igorowi nie zmierzysz, trzymam mu ręce i nogi, proszę by spokojnie leżał, ale czy chore, zmęczone, rozdrażnione dziecko posłucha? Zrozumie, że biedna, bezradna matka chce pomóc maleństwu? Chwila nieuwagi i nowy termometr ląduje tym razem na ścianie i roztrzaskuje się w drobny mak... Albo co lepsze działa, ale pokazuje temperaturę non stop 41 stopni....W ten sposób w śmietniku znalazło się u mnie już 6 termometrów... Nie używam termometrów rtęciowych, gdyż według mnie nie są bezpieczne, sami wiecie jakie dzieci mają pomysły...Zastanawiałam się nad kupnem termometru bezdotykowego, ale po przeczytaniu kilku opinii na ich temat - że są niedokładne, nieprecyzyjne, itd, itd. wstrzymałam się i dobrze, bo w końcu znalazłam ideał. Termometr firmy Brother Max jest niezniszczalny, przeszedł pozytywnie wszystkie testy zderzeniowe ;) 
Poza tym można zamknąć go w wytrzymałym, zakręcanym etui w formie tuby, bez obaw, że dziecko go otworzy, oczywiście jeśli mocno zakręcicie zamknięcie. 
Można używać go do pomiaru temperatury otoczenia, jak i ciała. Odsuwamy osłonkę zabezpieczającą a sondę przykładamy wtedy do czoła, skroni lub wkładamy do ucha i w ciągu sekundy otrzymujemy wynik, bez krzyku, wiercenia się, prężenia, odprawiania egzorcyzmów.


 
 
 


 


 


 


Nie sprawia dziecku żadnego dyskomfortu ani bólu. Po użyciu czujnik wystarczy przetrzeć ściereczką nasączoną alkoholem i zdezynfekować, następnie można dokonać pomiaru temperatury na innej osobie. 
Termometr można powiesić w dogodnym miejscu dzięki stojaczkowi albo postawić na półeczce, gdzie będzie dodatkowo elementem dekoracyjnym. 


Jest niesamowicie łatwy w obsłudze, oczywiście do zestawu dołączona jest instrukcja użytkowania, w razie jakichkolwiek wątpliwości można zaczerpnąć stamtąd wiedzy i rozwiać wszelkie wątpliwości. Termometr posiada również rewelacyjną funkcję, mianowicie posiada wbudowany żyrokompas, co powoduje, że odczyt temperatury zmienia się wraz ze zmianą położenia termometru - dokładnie jak w tabletach lub smartfonach. Co jeszcze, termometr jest całkowicie bezpieczny, nie posiada związków, które mogą być niebezpieczne dla zdrowia i życia dziecka. Jest całkowicie wolny od rtęci, bisfenolu A, ftalanów, PCV.  Jest certyfikowanym produktem medycznym. Cena jego jest dosyć wysoka, ale warto zauważyć, że produkt ten jest wielozadaniowy. Służy każdemu i dorosłemu i dziecku, można zmierzyć nim temperaturę w łazience przed kąpielą, po kąpieli, w pokoju, by wiedzieć czy nie przegrzewamy zanadto dziecka.Według mnie to gadżet, w który powinni zaopatrzyć się wszyscy młodzi rodzice - z pewnością wystarczy Wam na całe życie. Uważam, że warto zapłacić taką sumę za ten przedmiot, w moim przypadku wydałam dużo więcej na elektroniczne termometry, które okazały się zwykłym badziewiem.Polecam ze szczerego serca, można go zakupić na ten moment  w  Sklepie Internetowym kidsnet.pl, gdzie znajdziecie wiele innych przydatnych dla dzieci i niemowląt artykułów różnych marek.
Firmie ABC Kid dziękuję z tego miejsca z całego serca za umożliwienie przetestowania tego gadżetu - zdecydowanie ułatwił mi życie, a mojemu synkowi sprawił niebywałą przyjemność. 

8 komentarzy :

 1. swietny jest ten termometr.. zazdraszczam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Super termometr, cena też :)
  U nas elektroniczny zwykły, niestety czasem problem, gdy córcia stawia się i nie chce dać sobie zmierzyć temperatury.

  OdpowiedzUsuń
 3. ja go kupilam w Uk gdzie mieszkam Super sprawa :-) i do tego fajnie wyglada jako termometr pokojowy Moj syn nie lubi mierzyc temp ale sekunde wytrxymuje Naprawde polecam

  OdpowiedzUsuń
 4. O tak, taki termometr to świetna rzecz przy chorobie dziecka, zwłaszcza małego;)

  OdpowiedzUsuń
 5. świetny, aż żal, że u mnie w domu sami dorośli :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Super, chociaż cena wysoka, ale jeśli doczekam się drugiego malucha to zamierzam zainwestować w taki termometr.

  OdpowiedzUsuń
 7. Świetna rzecz, i bardzo praktyczna, szkoda że trocha drogi, ale jakość kosztuje, bez dwóch zdań ;)
  Piękna Twoja córeczka ;)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za zostawienie po sobie śladu na moim blogu.
Obiecuję odpowiednio się odwdzięczyć za zamieszczony komentarz.
Zapraszam również do dodania mnie do obserwowanych oraz polubienia Fanpega OnlyYou na Facebooku.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...