1 2 3 4 5

Obserwatorzy

24 czerwca 2013

Jak własnoręcznie stworzyć kalejdoskop? LUKKA nam w tym pomoże ;)Na ulicy snów, w sercu wymarzonego miasta,
To będzie tak, jak gdyśmy już raz coś przeżyli:
Mglistość i wyrazistość tej jedynej chwili...
O, to słońce wschodzące, co nad mgły wyrasta!

O, ten krzyk ponad morzem, to wołanie w borach!
To będzie, jak gdy nie zna się przyczyn ni celu:
Dusza budzi się z wolna po wędrówkach wielu:
Rzeczy bardziej te same będą, niźli wczoraj

Na tej, ulicy, w mieście tych marzeń zaklętych,
Gdzie w zmierzchu mleć się będzie gigue na
katarynkach,
Gdzie na szynkwasach koty rozsiądą się w szynkach
I będą defilować bandy orkiestr dętych.

To będzie, jakbyś umrzeć miał - nieodwołalne:
Słodkie łzy spływające łagodnie po twarzy,
Śmiechy łkające w kół turkocie i rozgwarze,
Ku śmierci, by nadeszła, wezwania błagalne,

Przebrzmiałe słowa jak uwiędłych kwiatów smutek!
Czasem buchnie gwar ostry zabawy ludowej,
A w miedzianym otoku swych czół chłopki-wdowy
Będą się przedzierały przez tłum prostytutek,

Co włóczą się w kompanii staruchów bezbrwistych
I obleśnych smarkaczy, w dobrej komitywie,
Gdy o dwa kroki, cuchnąc moczem obrzydliwie,
Festyn od fajerwerków drżeć będzie rzęsistych.

To będzie jak gdy człowiek śni, i gdy na poły
Budzi się, i zasypia, i za każdym razem
Śni mu się baśń ta sama z tym samym obrazem,
Latem, w trawie, w tęczowych graniach lotu pszczoły....

W głowie pojawił mi się wiersz francuskiego poety - Paula Verlaine'a , przedstawiciela impresjonizmu w literaturze, który barwnie, z resztą jak na ten okres przystało, pokazał obraz pewnej zabawki, urządzenia optycznego z którym związany jest mój dzisiejszy post.Czy domyślacie się może co to takiego jest? :) 

 

Tak, to Kalejdoskop.Zabawkę tę wygrałam w konkursie "Rozszyfruj Nasze Logo" na Facebookowym profilu LUKKA - Kreatywne Zabawki. Jako jedna z trzech nagrodzonych osób otrzymałam możliwość wyboru zabawki, kierując się preferencjami mojego syna wybrałam Kalejdoskop, który wykonuje się własnoręcznie.

 

 

Takie też tylko zabawki oferuje w swoim asortymencie firma LUKKA, założona przez Panią Małgorzatę, która jest architektem oraz dyplomowanym pedagogiem.


Marka LUKKA jest realizacją Pani Małgorzaty wieloletnich marzeń o projektowaniu i produkcji mądrych kreatywnych zabawek; uczących myślenia, cierpliwości, pokazujących wzorce estetyczne, rozwijających wyobraźnię, niosących radość tworzenia, budujących poczucie własnej wartości.


Jestem pełna podziwu tego, że Pani Małgorzata spełniła swoje marzenia, dodatkowo dając frajdę dorosłym jak i dzieciom z własnoręcznego wykonania w kreatywny, unikatowy sposób Kalejdoskopu, Pajacyków czy Latającego Miasta.Jest to również jeden ze sposobów łączenia pasji z budowaniem więzi rodziców, opiekunów z dziećmi.


Zadanie jest pracochłonne, ale ciekawość osiągnięcia wyniku napędza do działania :)Takie są moje przemyślenia na ten temat, a jak opisuje zabawkę Producent? 

 

 

 

 

Według producenta:


Produkt zaprojektowany z myślą o zaspokajaniu naturalnej kreatywności dziecka.
Instrukcja krok po kroku pomaga zrealizować samodzielnie lub z niewielką pomocą dorosłych własną zabawkę.Po zbudowaniu korpusu wszystkie pozostałe czynności zależą od autora. Ilość materiałów nie jest wyliczona na jedno rozwiązanie. Bibuła do dekorowania kalejdoskopu to ponad 20 pięknych kolorów a nawet złota i srebrna. Transparentne folie w wielu kolorach pozwalają na zrealizowanie własnych pomysłów na przygotowanie obrazu, który pojawi się w kalejdoskopie. Możliwość eksperymentowania, zmian, poprawek da szansę na stworzenie własnej, unikalnej zabawki.

 

 

1. Zestaw zawiera materiały do wykonania jednego kalejdoskopu.

Kiedy zostanie zmontowany korpus kalejdoskopu, czyli sklejone trzy lusterka, można obserwować otoczenie przez ten "przyrząd optyczny".  Już ten etap budowania kalejdoskopu daje dużo uciechy. Dzieci są zaskoczone efektami odbić.

 

2. Budowanie obrazu

Pierwszy naklejony na koło element z kolorowej folii jest obserwowany po zamontowaniu do korpusu. Zaskoczenie hand-mottowywołuje widoczny obraz oraz zmiany wynikające z obrotów koła. Kolejne próby, polegają na dodawaniu kolorów, kształtów i ich rozmieszczaniu. 

 

3. Ozdabianie korpusu to nauka techniki "malowania bibułami".

Bibuły w zestawie zostały dobrane specjalnie do tej techniki. Są to bibuły, które pod wpływem wilgoci farbują. Naklejane na siebie warstwy pozwalają na uzyskanie pięknych efektów kolorystycznych i fakturowych. Ostatnia warstwa rozcieńczonego kleju działa jak bezbarwny lakier ochronny.

Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby z czasem zmienić lub udoskonalić dekorację kalejdoskopu. Można do ozdabiania użyć również elementów wyciętych z folii samoprzylepnej, tylko trzeba je naklejać na suchą powierzchnię.

 

4. Na wewnętrznej stronie okładki znajdziesz ciekawostki, oraz proste doświadczenia z lusterkami.

 

 

5. Opakowanie pozostałe po zabawce to solidna tekturowa szufladka.Trzy szufladki pasują do tekturowej ramy tworząc komódkę. Dodatkowe szufladki oraz ramę możesz dokupić, lub wykorzystać z innych zabawek Firmy LUKKA.

Moje spostrzeżenia:

 

 • Zestaw Kalejdoskop zawiera materiały do wykonania jednego kalejdoskopu: kolorowe bibuły, transparentne kolorowe folie samoprzylepne, lusterka, kartki, plastikowe bezbarwne koła, drewniane patyczki, pędzelek, klej, instrukcję obsługi z obrazkami itd...

 

 

 • Całość zamknięta jest w tekturowym opakowaniu, z którego można wykonać szafeczkę z tekturowymi szufladkami

 

 

 • Zabawka przeznaczona jest dla dzieci w wieku 7+, potrzebna jest pomoc rodzica

 

 

 • Daje możliwość stworzenia unikatowej zabawki

 • Usprawnia zdolność kreatywnego a zarazem logicznego myślenia oraz percepcji

 • Na dłuższą metę budowanie kalejdoskopu dla dziecka bywa nudzące, trwa to co najmniej kilka godzin

 • Zabawka jest solidna i może być czyszczona wilgotną ściereczką

 • Pięknie się prezentuje

 • Jej tworzenie jak i zabawa nią daje mnóstwo radości

 • Cała rodzina może wspólnie spędzić czas z dziećmi przy tworzeniu kalejdoskopu 

 • Można samodzielnie kreować wygląd wewnątrz jak i na zewnątrz zabawki

 • Fajny pomysł na wykorzystanie podczas lekcji techniki w szkole lub kreatywnych warsztatów

 • Długość kalejdoskopu - 23cm

 • Cena: 65 zł
  Podsumowanie:

 

  Zestaw Kajeldoskop do samodzielnego wykonania firmy LUKKA jest rewelacyjnym produktem, który potrafi zaciekawić nie tylko dziecko. Każdy z zestawów zawiera materiały potrzebne do wykonania zabawki. W pudełeczku znajdziecie 3 lusterka, kolorowe bibułki, transparentne folie samoprzylepne, białe karteczki, 2 przezroczyste plastikowe koła, drewniane patyczki, pędzelek, klej oraz instrukcję obsługi. Zanim zbudujecie kalejdoskop, możecie użyć lusterek z zestawu do wykonania prostych fizycznych doświadczeń, opis ich znajdziecie na odwrocie opakowania. 

 

 

Budowanie kalejdoskopu początkowo wydaje się skomplikowane, ale to tylko pozory, posługując się instrukcją można stworzyć swój wymarzony kalejdoskop. 

 

 

 

 

 

Potrzebne są do tego lusterka, przezroczyste koła, na których naklejamy przeróżne wzory z kolorowych folii. 

 

 

 

Za pomocą bibuły w końcowym etapie tworzenia zabawki ozdabiamy go z zewnątrz.Co najważniejsze po wykonaniu kalejdoskopu zostaje niezużyta bibułka, którą nie należy wyrzucać - gdy znudzi się dziecku wygląd zewnętrzny zabawki, można  po prostu go zmienić.

 

 

 

 

W ciekawy sposób możemy wykreować nie tylko obraz widziany w kalejdoskopie, ale i jego wygląd zewnętrzny. Bibułę można namaczać lekko w wodzie, co daje rewelacyjne efekty. W taki właśnie sposób można stworzyć unikatową, jedyną w swoim rodzaju zabawkę. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gwarantuję, że nigdzie nie znajdziecie takiej samej, jaką wykonacie w domu.  Warto zwrócić uwagę tutaj, że zestaw ten przeznaczony jest dla dzieci w wieku powyżej 7lat, ale uważam, że pomoc osoby dorosłej jest konieczna, gdyż stworzenie zabawki pochłania co najmniej kilka godzin. Cała rodzina może wspólnie bawić się przy tworzeniu kalejdoskopu - dla nas to była wielka frajda. Ponad to pobudzona zostaje zdolność kreatywnego a zarazem logicznego myślenia dziecka, usprawnia się jego percepcja, ćwiczy koncentrację oraz czyta ze zrozumieniem instrukcję. W efekcie powstaje piękna zabawka. Jest solidna i może być czyszczona wilgotną ściereczką. Myślę, że jest to genialny pomysł na zajęcie dla dzieci podczas lekcji techniki w szkole lub warsztatów.

Zaglądając do wnętrza kalejdoskopu, jednocześnie kręcąc ozdobionymi kółkami możemy ujrzeć fantastycznie mieniące się wzory.

Próbka poniżej.

 

 

 

 

 

 

 

 Kreatywne zabawki firmy LUKKA można obejrzeć i zakupić na Stronie Internetowej Producenta, Pani Małgorzaty tutaj.

 


 


Kochani co myślicie o takiej kreatywnej zabawce?

Podoba Wam się?

 

 
5 komentarzy :

Dziękuję za zostawienie po sobie śladu na moim blogu.
Obiecuję odpowiednio się odwdzięczyć za zamieszczony komentarz.
Zapraszam również do dodania mnie do obserwowanych oraz polubienia Fanpega OnlyYou na Facebooku.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...