1 2 3 4 5

Obserwatorzy

29 sierpnia 2013

Wideo sponsorowane: Domestos i UNICEF - Tańcz i bądź szczęśliwy i podziel się z przyjacielem! Liczy się każda butelka.


Kochani po raz kolejny chciałabym poruszyć na swoim blogu dość kontrowersyjny temat, mianowicie brak dostępu do czystych, bezpiecznych toalet w krajach Trzeciego Świata. Jako matka, człowiek pełen wrażliwości i chęci pomocy ponownie przyczyniam się do nagłośnienia kampanii Domestosu i organizacji UNICEF Pt. „Tańcz, bądź szczęśliwy i podziel się z przyjacielem”, której celem jest poprawa bytu najuboższych w tym pogłębienie ich wiedzy na temat higieny i zdrowia.

Czy wiecie, że ponad 2,5 miliarda ludzi, czyli 37% całej populacji obecnie żyje bez dostępu do czystych a zarazem bezpiecznych toalet?

Czy wiecie, że każdego dnia z powodu biegunki umiera około 2tysięcy dzieci?

Statystyki są przerażające, ale możne temu zapobiec dzięki nauczaniu innych na temat odpowiedniej praktyce sanitarnej.
Dlatego też  Domestos oraz Fundacja Unilever połączyli siły z UNICEF-em, aby wesprzeć dotychczasowy dostęp do podstawowych warunków sanitarnych dla setek tysięcy ludzi poprzez specjalny program - Community Approaches to Total Sanitation (CATS), czyli Społeczne Podejście do Totalnej Sanitaryzacji.
Program ten to próba nawowoływania do zmian dotychczasowego zachowania oraz innego podejścia do życia, poprzez promocje praktyk należytej higieny. Jednocześnie pomaga we wzroście zapotrzebowania na dostęp do toalet a tym samym naświetla problem kryzysu higieny w celu zapobiegania rozprzestrzeniania się chorób. Program CATS działa już w 50 krajach i wykazano, że pomógł już prawie 1,5 milionom ludzi, co rozpala w naszych sercach promyk nadziei na to, że cierpienie tamtejszych ludzi (w szczególności dzieci) spadnie do zera.

Domestos w tym celu przekazuje 5% rocznego zysku ze sprzedaży środków czystości oznaczonych specjalnym logo w wybranych krajach. Kwota ta zostaje przekazana bezpośrednio do programu CATS dla najbardziej potrzebujących mieszkańców Filipin, Południowego Sudanu, Wietnamu oraz na potrzeby promocji sanitaryzacji w Indiach, Brazylii oraz Indonezji.
Dzięki przeprowadzonym jak dotychczas akcjom, uczniowie w Ganie, Nikaragui oraz Sudanie  otrzymały dostęp do poprawionej sanitaryzacji, czystej wody oraz polepszonej higieny co tym samym daje im szansę na lepsze życie.


Czy wiecie, że nawet Wy możecie przyczynić się do poprawy bytu tych ludzi?
Ba, nawet uratować ich życie?
Wystarczy tylko: 


 •       Obejrzeć poniższy film, prezentujący opinie dzieci na temat problemów związanych z dostępem do czystych toalet i przekazać znajomym.

     


 •        Podzielić się informacją o Kampanii na Twitterze przy pomocy #mumsfortoilets 
 •        Sprzątając swoje otoczenie pomyśleć o biednych dzieciach i dokonać zakupu specjalnie oznakowanego logiem UNICEF-u Domestosa
Czy tak wiele potrzeba by wywołać u dziecka uśmiech? Nie… Więc  „Tańcz, bądź szczęśliwy i podziel się z przyjacielem…”

*Post sponsorowany przez Domestos
5 komentarzy :

 1. Wystarczy mały gest, żeby pojawił się uśmiech na twarzy dziecka. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Z przyjemnością kupię:)
  No i moje Wielkie Gratulacje-odpoczywaj i zdrówka życzę.

  OdpowiedzUsuń
 3. Zapraszam na moje pierwsze CANDY. Do wygrania gra edukacyjna CYFERKI PLUS i zabawka dla niemowlaka. Agnieszka

  http://superdzieciaczki.blogspot.com/2013/09/candy-candy.html

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za zostawienie po sobie śladu na moim blogu.
Obiecuję odpowiednio się odwdzięczyć za zamieszczony komentarz.
Zapraszam również do dodania mnie do obserwowanych oraz polubienia Fanpega OnlyYou na Facebooku.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...